Připadali si jako olympionici…

Firma Edgewell připravila ve spolupráci se spolkem Aktivity NADOHLED z.s. pro své zaměstnance netradiční akci. Devět odvážných se sešlo v hale sportovního šermu v Teplicích, aby si aspoň na pár hodin vyzkoušeli pocity olympioniků. Měli totiž jedinečnou možnost vyzkoušet si sportovní šerm na vlastní kůži pod vedením zkušených trenérů Karla Biebla a Jirky Jakeše a aktivního závodníka Ondry Šimůnského.

A jak to vše probíhalo?

Na počátku bylo slovo…Krátké úvodní povídání o šermu, o teplickém mládežnickém oddíle, který pracuje pod TJ Lokomotiva Teplice a také o bezpečnosti a pravidlech. Následovala ukázka tréninku tzv. školy šermu trenéra se závodníkem. Účastníci tak okoukali nejen způsob pohybu po planši, ale také základní kryty a útoky.

Pak se šlo převlékat do šermířského obleku.

K důležité části tréninku patří posuny, odsuny a výpady, které si všichni dostatečně vyzkoušeli. Jakmile se všichni první částí tréninku zahřáli, tak se šlo k terčům na nácvik bodání a správného náponu paže.

A hurá na planše a šermovat….

Celý tým byl rozdělen na 2 skupiny. V každé skupině šermoval každý s každým a to na 2 minuty do 5 zásahů.

Na základě celkového pořadí pak byla sestaven “eliminační pavouk” a šlo se bojovat o poháry. Tentokrát se šermovalo 2 × 2 minuty na 8 zásahů. Boj to byl tvrdý, ale čestný. Vítězem se nakonec stal Jan Ryska. Gratulujeme!!!

Bylo skvělé sledovat, jak se účastníci zlepšují a celkově to byla velmi napínavá podívaná plná emocí jednotlivých závodníků.

Mám velkou radost, že i přes počáteční lehkou nedůvěru k mému návrhu uspořádat teambuilding ve sportovním šermu se akce nadmíru povedla a její účastníci se ve zpětných vazbách dotazovali, kdy si mohou jít zase šermovat.

Děkuji všem účastníkům za skvělou atmosféru, trenérům a Ondrovi za soudcování a zvládnutí turnaje a Martině Marešové za péči o zázemí včetně občerstvení, fotodokumentaci a přípravu diplomů.